Европейские ученые создают карту человеческого мозга — SERVICE COMPANY Европейские ученые создают карту человеческого мозга — SERVICE COMPANY

Европейские ученые создают карту человеческого мозга

Європейські вчені почали створювати детальну карту людського мозку. У надсучасному, потужному комп’ютері науковці мають накреслити всі складові цього органу до найменших дрібниць. А це 86 мільярдів нейронів, близько ста трильйонів синапсів словом, перелік можна продовжувати без кінця. Головна мета вчених — з’ясувати, як усі ці деталі взаємодіють. Науці вже чимало відомо про те, як працює кожна окрема клітина, утім залишається багато запитань про функціонування мозку як цілісного органу.

Мартін Телефонт, учасник проекту Human Brain Project:

— Кожна клітина нашого тіла сама по собі — окремий складний організм, він схожий на дерево у густому лісі. Створюючи модель мозку, ми начебто збираємо докупи різні дерева, щоб зрозуміти, які закони діють у цьому лісі.

Науковці сподіваються завершити своє дослідження до 2023 року і витратити на проект близько мільярда євро. Аналогічне дослідження одночасно почали у Сполучених Штатах Америки. Тамтешні вчені, за попередніми оцінками, запросили втричі більше грошей.

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: